Vytváření skinu

Z QIP wiki

Přejít na: navigace, hledání

Soubor:Infium16.png Některé klasické skiny lze najít na fóru [1], [2] a na skiny.qipim.cz. Pokud se vám žádný z těchto skinů nelíbí, můžete si jednoduše vytvořit svůj vlastní.

Návod pro vytvoření jednoduchého skinu

 • Stáhněte si program Restorator 2007 pro úpravu DLL knihoven. Na internetu většinou najdete pouze Trial verzi tohoto programu, jinak je placený.
 • Nainstalujte a spusťte. Program vás bude informovat o nezaregistrované verzi. Vyčkejte, dokud vám program nenabídne možnost k pokračování.
 • Najděte si defaultní QIP skin (QIP Infium/Skins/QIP) a celou složku někam zkopírujte (např. na Plochu). Přejmenujte ji na název vašeho nového skinu.
 • V Restoratoru zvolte File -> Open. Vyhledejte složku vašeho nového skinu a v ní otevřete výše jmenovaný soubor graph.dll. V levé části Restoratoru se zobrazily dvě složky – String a RCData. String nás prozatím nebude zajímat.
 • Rozklikněte složku RCData, která obsahuje pár stovek obrázků. Pro běžného uživatele jsou pojmenovány poněkud zmateně – čísly. Co přesně obrázky obsahují, najdete zde.
 • Najděte si váš obrázek, který chcete do skinu dostat, a přetáhněte ho na číslo jemu určeném.
 • Složka String obsahuje jediný soubor pojmenovaný Ruština (popř. Russian). Nejdůležitějšími položkami skinu jsou:
3 – verze skinu   4 – jméno skinu   5 – autor   6 – informace o skinu

Pro úpravu použijte F6, pro uložení F8 (nebo File -> Save). Skin uložte, pojmenujte a zkopírujte do složky QIP Infium/Skins.

 • Pokud chcete mít skin doladěný se vším všudy, upravte si i barvy přímo z nastavení QIPu (Nastavení -> Rozhraní -> Skin/Ikony -> Barvy). Zde si změňte, co potřebujete.

Pokud byste kdykoli potřebovali získat zpět upravovanou knihovnu, je ve složce se skinem pod názvem graph Backup.dll.

Podrobný návod na skiny.qipim.cz.

SkinEngine – nástroj pro náročné uživatele

Pokud jste náročný uživatel a chcete mít Infium plně skinovatelné, stáhněte si SkinEngine plugin z oficiálního fóra a vyberte si nějaký SkinEngine skin. SkinEngine je pořád ve vývoji a zatím není úplně odladěný.

Výhody a nevýhody SkinEnginu

+ hezčí skiny
- vysoká náročnost na systém
- nestabilní (může způsobit pády aplikace)
Osobní nástroje
PORTÁL QIPIM.CZ