UIN

Z QIP wiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (kategorie)
m (m)
Řádka 1: Řádka 1:
== UIN ==
== UIN ==
-
'''UIN''' je zkratka z '''Universal Internet Number''' nebo z '''Unified Identification Number''' a při registraci obdrží UIN každý uživatel ICQ. Termín byl zaveden izraelskou firmou [[Mirabilis]], která vyvinula ICQ protokol a vytvářela oficiální klienty. Firmu v červnu 1998 koupila americká firma [[AOL]].
+
'''UIN''' je zkratka z '''Universal Internet Number''' nebo z '''Unified Identification Number'''. Při registraci obdrží UIN každý uživatel ICQ. Termín byl zaveden izraelskou firmou [[Mirabilis]], která vyvinula ICQ protokol a vytvářela oficiální klienty. Firmu v červnu 1998 koupila americká firma [[AOL]].
== Struktura UIN ==
== Struktura UIN ==
-
UIN se skládá z řady čísel, která se většinou oddělují mezerou nebo pomlčkou na skupiny po třech (např.: 123 456 789, 98-765-432). V současné době jsou devítimístná, ale na převážně ruských stránkách se dají sehnat až pětimístná a nebo jinak atraktivní a dobře zapamatovatelná čísla. Cena nejdražších se pohybuje v řádu tisíců korun a výše. Kvůli zvětšujícímu se počtu [[Krádeže ICQ účtů|krádeží]] atraktivních nebo krátkých UIN hackery se začaly na ICQ server ukládat emailové adresy dříve spojené s UIN. Pokud útočník zjistí heslo k účtu, tak si nyní původní majitelé mohou heslo změnit dokud hackeři nezmění emailovou adresu přiřazenou k UIN. Od vydání ICQ 6 je možné přihlašovat se i pomocí emailu uvedeného při registraci. UIN jsou kradena [http://cs.wikipedia.org/wiki/Phishing phishingem] nebo metodou [http://cs.wikipedia.org/wiki/Útok_hrubou_silou brute force].
+
UIN se skládá z řady čísel, která se většinou oddělují mezerou nebo pomlčkou na skupiny po třech (např.: 123 456 789, 98-765-432). V současné době jsou devítimístná, ale na převážně ruských stránkách se dají sehnat až pětimístná a nebo jinak atraktivní a dobře zapamatovatelná čísla. Cena nejdražších se pohybuje v řádu tisíců korun a výše. Kvůli zvětšujícímu se počtu [[Krádeže ICQ účtů|krádeží]] atraktivních nebo krátkých UIN hackery se začaly na ICQ server ukládat emailové adresy dříve spojené s UIN. Pokud útočník zjistí heslo k účtu, tak si nyní původní majitelé mohou heslo změnit dokud hackeři nezmění emailovou adresu přiřazenou k UIN. Od vydání ICQ 6 je možné přihlašovat se i pomocí emailu uvedeného při registraci. UIN jsou kradena pomocí [http://cs.wikipedia.org/wiki/Phishing phishingu] nebo metody [http://cs.wikipedia.org/wiki/Útok_hrubou_silou brute force].
== #1 ==
== #1 ==

Verze z 17. 2. 2009, 18:53

Obsah

UIN

UIN je zkratka z Universal Internet Number nebo z Unified Identification Number. Při registraci obdrží UIN každý uživatel ICQ. Termín byl zaveden izraelskou firmou Mirabilis, která vyvinula ICQ protokol a vytvářela oficiální klienty. Firmu v červnu 1998 koupila americká firma AOL.

Struktura UIN

UIN se skládá z řady čísel, která se většinou oddělují mezerou nebo pomlčkou na skupiny po třech (např.: 123 456 789, 98-765-432). V současné době jsou devítimístná, ale na převážně ruských stránkách se dají sehnat až pětimístná a nebo jinak atraktivní a dobře zapamatovatelná čísla. Cena nejdražších se pohybuje v řádu tisíců korun a výše. Kvůli zvětšujícímu se počtu krádeží atraktivních nebo krátkých UIN hackery se začaly na ICQ server ukládat emailové adresy dříve spojené s UIN. Pokud útočník zjistí heslo k účtu, tak si nyní původní majitelé mohou heslo změnit dokud hackeři nezmění emailovou adresu přiřazenou k UIN. Od vydání ICQ 6 je možné přihlašovat se i pomocí emailu uvedeného při registraci. UIN jsou kradena pomocí phishingu nebo metody brute force.

#1

UIN 1 má systémový robot.

Odkazy

Změna hesla na icq.com

Osobní nástroje
PORTÁL QIPIM.CZ